O čem se mluví

Na veletrhu Regiontour byl s úspěchem prezentován Mikroregion Ivančicko

Svatopluk Staněk, zpravodaj Okno
neděle 28.2.2016

Ilustrační foto
Autor: Petr Sázavský

Od čtvrtka 14. do neděle 17. ledna letošního roku se v prostorách brněnského výstaviště konal tradiční, již 26. resp. 25. veletrh cestovního ruchu GO a REGIONTOUR.

Veletrh GO se zaměřuje na výjezdovou turistiku. Vedle tuzemských cestovních kanceláří a agentur se jej účastní poskytovatelé služeb cestovního ruchu v oblíbených zahraničních destinacích a zahraniční turistické centrály.

Veletrh REGIONTOUR je nosným projektem na podporu domácího ruchu a incomingu v České republice. Účastní se jej klíčové subjekty a osoby s rozhodovacími pravomocemi v cestovním ruchu ČR a jednotlivých regionů.

Zahájení veletrhů v blízkosti stánku Ivančicka

Obou veletrhů se letos zúčastnilo přes 1000 vystavovatelů z 24 zemí ve stáncích na celkové rekordní ploše přes 10 200 m2, Celková návštěvnost přesáhla 32 000 osob.

Slavnostní zahájení veletrhu proběhlo v těsné blízkosti stánku Mikroregionu Ivančicko mj. za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Michala Haška, předsedy Senátu Parlamentu České republiky Milana Štěcha a primátora statutárního města Brna Petra Vokřála.

Společná prezentace Ivančic a Oslavan

Město Oslavany mělo svoje sídlo v rámci společného stánku s Městem Ivančice, který byl zaštítěn Mikroregionem Ivančicko. Společně se obě města prezentovala jako významný turistický uzel a výchozí bod pro krásné vycházky a cyklistické vyjížďky do jejich okolí s mnoha turistickými i gastronomickými zajímavostmi.

Aranžmá stánku bylo zvoleno jako otevřené, připomínající svým stylem venkovskou „hospodu”. Stánek byl doplněn výraznými velkoplošnými fotografiemi a především „SUPem“, což je „Speciální úklidový povoz”, tedy dřevěná samohybná trojkolka na nožní pohon, kterou použil mimo jiné starosta Ivančic při otvírání Cyklostezky Oslavany-lvančice.

Dalším velmi zdařilým a výrazným prvkem stánku byl „rozcestník“, který lákal návštěvníky do nejzajímavějších míst Oslavan a Ivančic. Oba tyto prvky jsou dílem ivančického renesančního umělce Josefa Zahradníka.

Stánky nabízely to nejlepší z mikroregionu

Na stánku se prezentovalo to nejlepší, co mohou Oslavany a Ivančice v rámci turistického ruchu nabídnout. K dispozici návštěvníkům byly jak tradiční propagační materiály a předměty, ale znovu i občerstvení, které letos za Oslavany opět obstaral sládek Městského zámeckého pivovaru Oslavany Tomáš Darebný.

Řadu výborných vín představilo Vinařství Roman Komarov z Ivančic a nejrůznější pochutiny, jako například uzené kýty, klobásy, skvělý kváskový chléb, které dodali místní řezníci, uzenáři a pekaři díky zástupcům města Ivančice.

Nechyběli významní hosté a zástupci Oslavan a Ivančic

Expozici opět navštívili i někteří významní hosté, mimo jiné náměstkové hejtmana Jihomoravského kraje Stanislav Juránek a Roman Celý, nebo místopředseda parlamentu ČR Jan Bartošek.

Zastoupení mělo naše město i u sousedního stánku Jihomoravského kraje u pultu cyklostezek v osobě Miloše Musila a jeho manželky Marty, kteří, stejně jako v minulých letech, střídavě zajištovali nabídku zajímavostí pro příznivce cykloturistiky na Jižní Moravě.

Návštěva z chorvatské partnerské obce Vir a slovinského města Radovljica

Na našem stánku byli letos opět přítomni zástupci turistického centra partnerského města Oslavan, chorvatské obce Vir s nabídkou tamních regionálních produktů a příjemných letních rekreací. Druhou části partnerské delegace byli zástupci obce. Všichni členové delegace z Viru setrvali na stánku po dva dny a v sobotu se pak přesunuli na další veletrh do Vídně.

U stejného pultíku se prezentovalo partnerské město Ivančic Radovljica ze Slovinska, Příští ročník veletrhu Regiontour by se měl uskutečnit ve dnech 12. až 15. ledna 2017. O účasti našeho města v příštím ročníku společně s dalšími městy mikroregionu Ivančicko se bude rozhodovat během prvního pololetí tohoto roku.

 

Článek byl převzat z oslavanského zpravodaje OKNO se souhlasem vydavatele. Odstavcové mezititulky jsou redakční.

Byl článek zajímavý?

Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete.
Čím více hvězdiček, tím lépe.