Oslavanští chtějí ve městě postavit dům bydlení pro důchodce. Chybí jim dotace
Brněnský deník, Michal Rapco pondělí 15.8.2016
Ilustrační foto Autor: stock.xchng
Už deset let Oslavanští plánují, jak postavit ve městě dům chráněného bydlení pro důchodce. „Připravili jsme projektovou dokumentaci, ale aktuálně se nic nestaví. Řešíme, co s lokalitou podnikneme dál," sdělil starosta Vít Aldorf. Plány na zamýšlený dům mají jeden velký problém, budova má stát v záplavové oblasti. „Bez dotace z ministerstva pro místní rozvoj se postavit nedá. Jejich podmínka ovšem je, že právě nesmí v takovéto oblasti stát," dodal oslavanský starosta.
SICURIT CS, spol. s r.o.Brno nabízí volné pracovní místo na plný úvazek (HPP). Pro uchazeče se středoškolským vzděláním s maturitou. ➤ Budete technickou oporou instalačních firem a odborných partnerů, kteří zabezpečovací systémy…
Byl článek zajímavý?
Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.
17.5.2026 | V Ivančicích se zaměřili na sociální bydlení. V plánu je stavba bytového domů s několika bezbariérovými jednotkami, sloužit bude lidem v nouzi.
6.4.2026 | Židovský hřbitov vyžaduje pravidelnou a odbornou péči, aby mohl být důstojně zachován pro další generace a zároveň představován široké veřejnosti. Do roku 2026 se plánuje pokračovat v opravách dalších hrobů.