Hlavní nádraží v Brně je v posledních letech častým předmětem debat představitelů města, architektů i široké veřejnosti. Rozhodnutí o budoucí poloze železničního uzlu je však v nedohlednu. V letošním roce se jedno z nejstarších nádraží u nás dočká alespoň rekonstrukce nástupišť.
Správa železniční a dopravní cesty plánuje letos opravy brněnského nádraží za 90 milionů korun. „Projekt počítá s opravou druhého, třetího a čtvrtého nástupiště, první je v majetku Českých drah. Páté a šesté nástupiště, která jsou kusá, jsou v relativně lepším stavu,“ sdělil pro iDnes.cz mluvčí SŽDC Marek Illiaš. Kromě nástupišť se zrekonstruují i přístřešky a kanalizace.
Opravy začnou 11. června a potrvají do 11. září, vyloučeny budou vždy dvě nástupní koleje. V tomto období se však stihnou opravit pouze druhé a třetí nástupiště. Čtvrté přijde na řadu příští rok, případně až v roce 2019. Omezení se dotkne také podchodů. Jak uvedl Brněnský deník, jednou z variant změny organizace dopravy během oprav je i přesun vybraných vlaků na Dolní nádraží. Podle mluvčí Českých drah Kateřiny Šubové dopravce zatím neobdržel oficiální stanovisko, avšak o úpravách jízdních řádů se cestující dozví s předstihem.
AZ INTEC PRO s.r.o.Čermákovice nabízí volné pracovní místo na plný úvazek, formou brigády (HPP, DPP, DPČ). ➤ AZ INTEC PRO stabilní, světová, výrobní společnost specializující se na výrobu a montáž výměníků, hadic, trubek a…
Byl článek zajímavý?
Udělte článku hvězdičky, abychom věděli, co rádi čtete. Čím více hvězdiček, tím lépe.
15.6.2026 | Veřejná zakázka zahrnuje opravu silnice II/395 v úseku o celkové délce 1 185 metrů a výstavbu nového chodníku od kamenolomu až do Moravských Bránic.